האם העפתם מבט בגינת ביתכם בזמן האחרון? אין ספק כי גינת הבית הינה בין האלמנטים החשובים ביותר ביצירת מראה נעים לעין ואווירה שכיף להתגורר בה. הגינה היא למעשה הריאה הירוקה שלנו בתוך העיר, המקום בו אנו זוכים להיות חלק מהטבע ולהכניס את הטבע לחיינו. גינה מטופחת היא הרבה יותר מרק ירוק – גינה מטופחת היא הפנים של הבית והחזות המרכזית אותה זוכים לראות העוברים והשבים. אולם הנהנים העיקריים מגינה מטופחת הם כמובן, בני הבית עצמם.

עיצוב גינת הבית יכול להיות הפרויקט הכי מהנה בו התנסיתם במהלך חייכם. באמצעות שירותיו המקצועיים של אדריכל גינות או מעצב מקצועי של גינות פרטיות תוכלו להפוך את הגינה הפרטית שלכם לגן עדן שכולו ריחות וצבעים ואולי אפילו לגלות תחביב חדש. בין הכבישים והנסיעות, העבודה והמטלות המרובות – אלו הזוכים לעצב את הגינה הפרטית שלהם מגלים לא אחת כי הירוק והטבע הם התרפיה הטובה ביותר.

אבל עיצוב גינה הוא הרבה יותר מתחביב בלבד. עיצוב הגינה מצריך שיקולים רבים וחשובים אותם יש לשלב בתהליך הארוך. שיקולים אלו מצריכים ידע עיצובי וידע אדריכלי, הבנה בתשתיות או במילה אחת: אדריכלות נוף. האלמנטים השונים אותם תוכלו לשלב בגינה הפרטית שלכם יפתחו לכם עולם ומלואו של עיצובים מרשימים והנאה מיופיו של הטבע כאשר הוא משולב בביתו של אדם. אילו אלמנטים רצוי לקחת בחשבון בעת עיצוב גינה?

ריהוט גן

ריהוט הגן הינו תחום בפני עצמו ההולך ומתפתח ללא הרף. עדיין אין לכם מטבח חיצוני? אולי הגיע הזמן לעשות. בעידן בו תכנון מקצועי לגינה זוכה להרבה יותר תשומת לב מאשר תכנון ועיצוב הבית, ריהוט גן הינו אחד האלמנטים הראשוניים אליהם יש לגשת בעת עיצוב הגינה. כיום ניתן למצוא רהיטים מעץ ורהיטי מתכת, רהיטים מקש ועוד מגוון רחב של אפשרויות מרתקות. על מנת להתאים את הריהוט הנכון ביותר יש להיעזר בשירותיו של אדריכל מקצועי.

סוככים

הסוככים הם אלו האחראיים על הצד הפונקציונאלי. אבל לא לדאוג, גם הסוככים המודרניים זוכים לקבל עיצובים מרשימים ולהפוך להיות חזית הגינה תודות להיותם מרשימים ואיכותיים, שימושיים ונוחים.

פרגולות

הפרגולות הינן תגלית שהייתה קיימת בתחום כבר מזמן אולם זוכה לתהילה מחודשת בשנים האחרונות. עם ההשקעה ההולכת וגוברת בעיצוב גינות יוקרה וגינות פרטיות רבים מוכנים להשקיע רבות גם בעיצוב הגינה. הפרגולות הן התוצאה הרשמית של אלמנטים להצללה המעוצבים לפי צרכי המשתמשים.