כאשר הילדים שלי היו קטנים נהגנו ליהנות מפרוייקטים הידרופונים משפחתיים מבלי לדעת שזה מה שאנחנו עושים. הכול התרחש במטבח הביתי, ייתכן וגם אתם עשיתם את זה עם הילדים שלכם. היינו מכניסים תפוח אדמה או גזר לתוך מים והיינו רואים כיצד הם מכים שורשים במים ומתפתחים. כפי שציינתי, אז לא ידענו שמה שאנחנו עושים זה למעשה גידול הידרופוני, נטול קרקע או אדמה. מה שכן ידעתי זה שאפשר לגדל צמחים במים עשירים ומדושנים וגם שהילדים שלי לומדים משהו חדש.

שורשי הגידול ההידרופוני

אם זו לכם הפעם הראשונה שאתם שומעים על השיטה ההידרופונית חשוב שתבינו שאין בה חדש. שיטה זו לגידול, ללא תלות באדמה או קרקע, הייתה נהוגה כבר בימים עברו. חלק מהמומחים סבורים שכבר ב- 600 לפני הספירה גננים שעבדו באחד משבעת פלאי תבל – הגנים התלויים בבבל- השתמשו בעקרונות שיטת הגידול ההידרופונית.

כאשר האצטקים התיישבו על אגם טנוצ'טיטלאן (במקסיקו) במהלך המאות ה -10 וה -11 הם פיתחו מערכת גידול הידרופונית או מעין גנים צפים. מאחר ולא היה ניתן לגדל צמחים על חופו הטובעני של האגם, בנו האצטקים רפסודות אשר צפו על האגם ושורשיהם של הצמחים ניזונו ממימיו של האגם, דרך הרפסודות.

שערוריה הידרופונית….??!!

גם סקנדל התרחש בענף הגידולים ההידרופוניים. על פי מגזין "טיים" (TIME) אחד השימושים המסחריים של השיטה ההידרופונית החל כאשר מדענים באוניברסיטת ברקלי ובראשם המדען ויליאם גריקה (William Gericke) החלו לגדל בשיטה זו. גריקה הצליח לגדל בגינתו הפרטית צמחי עגבניות שהתנשאו לגובה של כ-25 מטרים!!!! וכל זאת בחצר האחורית של ביתו ותוך שימוש במים מועשרים בלבד. הוא גם המדען שטבע את המונח הידרופוניה המגיעה מיוונית ופירושה עבודה (Ponos) ומים (Hydro). הסקנדל התעורר כאשר האוניברסיטה רצתה לקחת את הקרדיט על העבודה של גריקה לעצמה. ויליאם גריקה התעצבן, אסף את חפציו ואת כל המחקרים שלו ונטש את האוניברסיטה, כך, ללא כל תיעוד של העבודה והתיאוריות שלו. בשנת 1940 הוא פרסם את המדריך השלם לגידול הידרופוני (Complete Guide to Soilless Gardening ), שעד היום נחשב לתנ"ך של המגדלים בשיטה ההידרופונית.

ההידרופוניקה בשירות נאס"א!

אם נזיז את הגלגלים קדימה לימינו אנו נגלה שמדובר בענף מתפתח שאפילו נאס"א מגלה בו עניין מיוחד. למעשה הארגון מבצע בימים אלו מחקרים וניסויים שבודקים את ההיתכנות  של השיטה ההידרופונית בחלל. נכון להיום הם מנסים לגדל מזון בחלל בשיטת ההידרו. גידול מזון בקוסמוס הגדול והעצום שלנו יכול לשנות את העולם ואת העתיד שלנו לבלי היכר. נכון להיום יש אסטרונאוטים, יש חקלאים וכן חקלאים פרטיים – כולם ביחד וכל אחד לחוד חוקר ומעשיר את תחום ההידרופוניקה.

ענף הגידולים ההידרופונים הוא ותיק  ועתיק אך הוא מתקדם ומתפתח גם בימים אלו. למעשה בשנים האחרונות הוא צובר יותר ויותר תאוצה ויש לצפות לעוד התפתחויות וגילויים חדשים בתחום.