לא תבדילו בין דק סינטטי לאורגינל

יש הרבה סוגי ריצופים, אך קשה להתחרות עם המראה והתחושה שהדק מציע. עם זאת, לצד העובדה שרבים יודעים שהם מעוניינים בריצוף כגון דק, לא חסרות שאלות, למשל לא תמיד ברור מה הבדל בין דק גושני, פרקט, או דק סינטטי, במאמר הזה נדבר על יתרונות הדק הסנטטי ולמה הוא מתאים במיוחד לצרכים שלנו בישראל.

דק סינטטי דורש מעט מאוד תחזוקה

דק סינטטי נראה כמו דק רגיל, אך להבדיל מהדק הרגיל אשר עשוי מעץ טבעי, פה מדובר בחומר דמוי עץ, אשר לרוב עשוי מפלסטיק ייעודי אשר מכיל שבבי עץ. באופן שכזה המראה זהה, אך המגע שונה וגולת הכותרת היא שאופי התחזוקה גם כן שונה, ולו כי להבדיל מדק טבעי אשר בחורף ובקיץ עשוי מעט לזוז בהתאם לטמפרטורות ובהתאם לרמת הייבוש של העץ, ולהבדיל מהעובדה שהלכה עשויה לדהות, הגשם עשוי להוביל לריקבון והזמן עשוי להוביל לסדקים, הרי שדק סינטטי חסין בפני כל אותם משתנים, כך שלא רק שאין לצפות להתפתחויות לא רצויות (כגון בקעים או הבדלי גבהים אשר עשויים לצוץ עם הזמן), אלא גם  אין צורך לצבוע בשנית מדי כמה שנים, כך שכל שכן יש לעשות על מנת ליהנות מתוצאה מרשימה מסתכם בשטיפת הדק, ולו על מנת להסיר את שכבת האבק החדשה.

יכולת הייצור המבוקר של הדק הסינטטי מוזיל את המחיר

דק סינטטי מתאים למרפסת, לגינה, למבואת הכניסה וכדומה. הוא אינו רגיש למזיקים, למזג אוויר הפכפך (או קיצוני) והוא אינו מרקיב. יחד עם זאת הוא כן נראה כמו הדבר האמיתי, כך שכן ניתן לבחור בסוג הריצוף האידאלי מבחינת הרמוניה וזרימה עבור האזור החיצוני, כן ניתן ליהנות מהמראה הכפרי והפסטורלי של העץ מבלי לשלם על כך באמצעות תחזוקה מחייבת וכן ניתן לשחק עם בחירת הגוון הרצוי. עם זאת, יש לדעת שדק סינטטי יעלה יותר מדק רגיל, אך יחד עם זאת אם בוחנים את העלות לצד ראייה ארוכת  טווח, הרי שניתן למצוא שעם הזמן ההוצאה תשתלם, ולו כי לא כל שנתיים ולא כל עשר שנים יתעורר הצורך להעביר שכבת צבע חדשה, כך שאין צורך לשלם מדי תקופה לא על צבע ולא על צוות עבודה.

שורת יתרונות נוספים

יש לציין שהוא אינו מכיל מתכות כבדות, ניתן להתקין מבלי שייראו סימני ברגים, ההתקנה סה"כ נוח ופשוטה, החומר אינו מתנפח בעת מגע עם מים, החומר אינו מתלהט בעת מגע ישיר עם השמש, אופי הניקוי פשוט ביותר ומי שחשוב לו ההיבט הסביבתי, ישמח לדעת שלוחות הדק ניתנים למחזור. רגע לקראת התקנת דק סינטטי, יש לקחת בחשבון שכמו בכול תחום, גם פה ניתן למצוא מגוון סוגים, ועל כן שווה להשקיע בסוג איכותי שעומד בתקנים ומגיע עם אחריות, ובאותה נשימה חשוב לציין שמוטב להשקיע בצוות התקנה איכותי, ולו עבור תוצאה מרשימה.