במהלך השנים האחרונות החלו בעלי בתים פרטיים רבים להתקין ג'קוזי בחצר הבית. בניגוד לזמנים עברו בהם היה הג'קוזי תענוג לעשירים בלבד, כיום ניתן לרכוש ולהתקין את הג'קוזי במחירים סבירים והוגנים ולשדרג את הבית בכמה רמות. 

השהייה בג'קוזי מתאימה לכל שעה במהלך היום אך כאשר השמש והקרינה חזקה, ההנאה הופכת למסוכנת וכאשר מזג האוויר קר וגשום יש להגן על הג'קוזי ועל השוהים בו מפני הגשמים והרוחות. באמצעות מספר פתרונות יעילים ופשוטים יהיה ניתן לקבל הגנה מלאה מפני הגשמים ומפני החום והקרינה. הפתרונות הללו כוללים מוצרי הצללה ייחודיים.

מוצרי הצללה למערכות ג'קוזי בגינה

מוצרי ההצללה המומלצים לג'קוזי בגינה הינם: הפרגולה, הסוכך המתקפל ורשת ההצללה (רשת נפתחת ונסגרת ורשת מפרשים). להלן יתרונותיהם וחסרונותיהם של מוצרי ההצללה הללו.

יתרונותיה וחסרונותיה של הפרגולה:

יתרונות: הפרגולה הינה פתרון פופולארי ביותר. הפרגולה מספקת צל באופן קבוע והיא עמידה בפני כל סוגי מזג האוויר- מספקת הגנה מפני שמש יוקדת, קרינה, לחות וחום ומפני גשמים ורוחות.

נוסף על כך, מספקת הפרגולה שליטה מלאה על כמות האור אשר מגיע אל היושבים בג'קוזי וניתן לרכוש אותה בשפע עיצובים וגוונים כך שכל אחד יוכל לבחור בסגנון הפרגולה אשר מתאים לצרכיו, מראה הגינה וטעמו האישי.

חסרונות: פתרון הצללה קבוע (במידה ולא מדובר על פרגולה חשמלית), אינו מתאים לכולם וישנם אנשים אשר מעדיפים פתרונות הצללה אשר ניתנים להזזה.

כמו כן, יש לבחור את הפרגולה בקפידה ולוודא כי היא עשויה מחומר עמיד וחזק. במידה ותרכשו פרגולה אשר עשויה מעץ היא עלולה להתייבש ולהישבר במהירות. לחילופין, פרגולה אשר עשויה מאלומיניום לא תדרוש תחזוקה, לא תחליד ותצור מראה חדיש ומתקדם.

יתרונותיו וחסרונותיו של הסוכך המתקפל:

יתרונות: הסוכך המתקפל יתרום למראהו המרשים של הג'קוזי וכאשר הוא יהיה פתוח הוא יספק הצללה מלאה. באמצעות הסוכך המתקפל ניתן לשלוט על כמות הצל בצורה מדויקת ויהיה ניתן לקפלו באמצעות שלט או מתג בהתאם לצורך – כך שלמשל בשעות הלילה יהיה ניתן לראות את הכוכבים וליהנות מרחצה רומנטית.

יתרון נוסף של הסוכך המתקפל הוא שכאשר אין בו צורך, ניתן לסגור אותו והוא כמעט ולא יראה לעין. נוסף על כך, הסוכך המתקפל קיים במגוון עיצובים.

חסרונות: הסוכך החשמלי יהיה יקר יותר מפתרונות הצללה קבועים. כמו כן, יש לזכור לסגור את הסוכך המתקפל כאשר הרוחות חזקות.

יתרונותיה וחסרונותיה של רשת ההצללה:

רשת מפרשים:

יתרונות: רשת מפרשים הינה מרשימה, יפה, מספקת הגנה בפני השמש ומפני קרינה וניתן לרכוש אותה במגוון צורות ולבצע את ההתקנה בגבהים שונים.

מעבר לזאת, רשת המפרשים אינה זקוקה לקירות- ניתן להתקין עמודים ולמתוח עליהם את הרשת בפשטות.

חיסרון: חסרונה של רשת המפרשים הוא שלא ניתן לשלוט בסגירת ופתיחת הרשתות ופעולת הפירוק וההרכבה אינה פשוטה.

רשת הצללה מדגם נפתח/נסגר:

יתרונות: רשת הצללה מדגם נפתח/ נסגר הינה פתרון חדיש באופן יחסי. הרשת מספקת הגנה במפני קרני השמש וניתן להתקין אותה במפתחים גדולים ולהשאיר את הגינה ללא עמודים. כמו כן, ניתן לפרוש ולקפל את הרשת בקלות.

חסרונות: רשת הצללה קיימת רק בצורת מלבן וכאשר סוגרים אותה נשארים כבלים עליהם הרשת מתוחה.

רכישת מוצרי הצללה ומערכות ג'קוזי לגינה

קניית מערכת ג'קוזי לגינה כרוכה בעלות לא קטנה וישנם מוצרים משלימים רבים, חלקם בגדר חובה, כגון ההצללה וחלקם מותרות. את מערכות הג'קוזי לגינה רצוי לקנות ישירות מהיבואן, למשל, מחברת ספרטה ספא יבואנית מערכות ג'קוזי לגינה של חברת JACUZZI העולמית.

לקניית מערכות ההצללה ,מומלץ לפנות לחברת הצללה לאחר בחירת הג'קוזי ומיקומו ולקבל ייעוץ למוצר ההצללה המתאים.

לסיכום - מבחר פתרונות ההצללה יאפשרו לכל אחד למצוא את הפיתרון המתאים ביותר עבורו וליהנות מישיבה בג'קוזי הפרטי שבגינה לאורך כל עונות השנה.