אם הגיע השלב בו אתם מבקשים לשדרג את ביתכם ולבנות פרגולה שתאפשר לכם לשבת בנוח (בשטח החיצוני של ביתכם) בכל נקודת זמן במהלך היום יום, הרי שחשוב לקחת בחשבון מספר אלמנטים בטרם אתם סוגרים עם חברה או קבלן ומתחילים בעבודה. אין ספק כי אם יש לכם את הזמן הפנוי ואם אתם אוהבים לעבוד עם הידיים, אתם יכולים לבנות את הפרגולה בעצמכם, אך אם אתם חושבים על בעל מקצוע למטרה זו, הקשיבו בתשומת לב מרבית לעצות אותן אנחנו מציפים עבורכם.

כך תיהנו מהפרגולה אותה אתם בונים

  • בחירה נכונה של בעל מקצוע – כל עוד החלטתם לבנות פרגולה בעזרתו של בעל מקצוע, חשוב לבחור את האחד, שמחזיק במקצועיות ובניסיון הרב ביותר בתהליך בניית פרגולות. רבים שוקלים להרוויח מעט כסף מהצד ומציעים את שרותיהם לקהל הרחב, אך הניסיון בו הם מחזיקים בכל הקשור לבניית פרגולה הוא אינו רב ולכן אתם עלולים לשלם מחיר יקר. קבלו המלצות אודות בעל המקצוע אתו אתם שוקלים לעבוד אחרת אל תלכו שולל אחר הבטחות של בעלי מקצוע ללא הכרות מוקדמת. אין לכם ממי לקחת המלצות? בקשו מבעל המקצוע שייתן לכם רשימת ממליצים איתם תוכלו לדבר. בין אם מדובר על קבלן פרגולות במרכז או בדרום, אל תפסחו על שלב זה!
  • חומרי גלם – כדי שהפרגולה תחזיק לכם מעמד לאורך זמן, חשוב לבנות אותה מחומרי הגלם האיכותיים ביותר ואלו המתאימים לשינויי מזג האוויר – זכרו כי הפרגולה חשופה לקרני השמש כמו גם לטיפות הגשם ועל כן יש להיעזר בחומרי גלם עמידים לשינויי מזג האוויר.
  • מדידת השטח – אחת הטעויות הנפוצות יותר היא רכישת פרגולה שלא במידות הנכונות. חשוב מאוד עוד לפני שאתם ניגשים לרכישת הפרגולה, למדוד את השטח המדובר ורק לאחר המדידות להתאים את הפרגולה.
  • חפירת בור – קחו בחשבון כי פרגולות במרכז אותן אתם בונים בשטח החיצוני של המבנה צריכות להיות קבורות ביסודות אותן אתם חופרים באדמה. הגומחות שתחפרו צריכות להגיע לעומק של כ- 30 סנטימטרים ולא פחות מכך. לגומחות אלו יכנסו עמודי התמיכה שעתידים להוות כשמם כן הם, תמיכה למוטות העץ שמרכיבים את הפרגולה.
  • בחירת הקירוי – לכל פרגולה ניתן להתאים קירוי אחר. בבואכם לשקול הרכבת פרגולה, נכון לחשוב גם על הקירוי. אתם יכולים לבחור קירוי מניילון, קירוי מבמבוק ועוד ולכל אחד מאותם קירויים ישנה שיטת הרכבה אחרת.

לסיכום – אם החלטתם לבנות פרגולה, עליכם לקחת בחשבון את הפרמטרים אותם הזכרנו מעלה אך לא רק. קחו בחשבון כי מי, שבונה עבורכם את הפרגולה מחזיק בניסיון ובמקצועיות הנדרשת, רק כך תוכלו ליהנות מהפרגולה לאורך זמן ומבלי להתעסק בתיקונים מיותרים במהלך הדרך. עוד נקודה חשובה לאין שיעור היא רמת הגימור של הפרגולה משום שהם אלו שישוו לה בין היתר את המראה היוקרתי.