האם גם החלום שלך הוא גינה שלווה, ירוקה ופורחת? הגינה היא פינת השלווה של הבית. ניתן לצאת אליה כדי לשאוף אוויר צח, להירגע, לבלות בנינוחות עם בן הזוג או המשפחה, לארח חברים לבילוי נעים ונינוח, ובקיצור – לבלות בנעימים את שעות הפנאי.

עיצוב גינות פרטיות הפך בשנים האחרונות לטרנדי. לרוב, כאשר בונים בית או קונים בית עם גינה, לוקחים בחשבון לא רק את עיצוב הדירה, אלא גם את עיצוב הגינה. עיצוב גינות נותן לגינה את האופי הייחודי שלה. בזמן העיצוב מוקדשת מחשבה ותשומת לב רבה גם לפרטים הקטנים ביותר, כך שתוכלו להפיק את מירב ההנאה מגינתכם. עם זאת, יש לזכור כי עיצוב גינה יפה ומושקעת עולה כסף, ולרוב מדובר בהוצאה כספית לא קטנה.

עיצוב גינות מקצועי

עיצוב גינות הוא מקצוע בפני עצמו. לאנשי מקצוע בתחום יש לרוב ידע רב וניסיון בתיכנון, ביצוע, שיקום ותחזוקה של גינות. איש מקצוע ידע לבחור את הצמחים המתאימים ביותר לגינה שלכם וידע לספק להם את התנאים האופטימליים על-מנת שיצמחו וילבלבו.

חברות עיצוב גינות כוללות לרוב גננים – אנשים המומחים בגידול וטיפוח של צמחים, מעצבי נוף וגינות – אנשים המומחים בתכנון הנוף והגן, ולעיתים גם אדריכלי נוף – אדריכלים המומחים בתכנון של שטחים פתוחים ובהתאמתם למבנים ולנוף.

עיצוב גינות מקצועי יכול לכלול גם פרגולות עץ או פרגולות אלומיניום אסתטיות, תאורת גינה, בריכות נוי, ריצופים, דקים, מפלים טבעיים, סלעיות, כדים ופסלים, ריהוט גינה, מזרקות ושאר אלמנטים ושילובים טכניים של חומרים, צבעים וריחות.

עיצוב גינות בסגנונות שונים

ישנו מגוון אופציות רחב לעיצוב גינתכם, ותוכלו לבחור בקו עיצובי המתאים ביותר לכם ולגינה שלכם, או לשלב בין מספר סגנונות עיצוב. תוכלו לבחור בעיצוב ירוק המתוכנן על-פי עקרונות ירוקים של איכות סביבה, עיצוב ים תיכוני המשלב מגוון עשיר של צמחים ואלמנטים ארץ ישראליים, עיצוב אורבני המתאים במיוחד לגינות עירוניות, עיצוב יפני המשלב אלמנטים של מים, איים וגשרים, עיצוב בסגנון אנגלי, עיצוב בסגנון טרופי, עיצוב ג'ונגל פראי ועוד מגוון רחב של סגנונות כאוות נפשכם.

עיצוב גינות פרטיות קטנות

אם יש לך גינה קטנה אפשר עדיין להפוך אותה לפיסת גן עדן פורחת ע"י התמקדות במה שבאמת חשוב לכם שיהיה בגינה, תוך התפשרות שתאלצו והכרה שתאלצו לחכות עם יתר הדברים לבית הבא או יותר נכון לגינה הבאה. חשוב מאוד לא ליצור מראה עמוס ושהאלמנטים בגינה יהיו מרווחים ומסודרים ולא צפופים או גדולים מידי.