אתם חולמים על דירה מעוצבת ואין לכם תקציב גדול. מסתבר שאפשר לעצב את הבית בזול. איך עושים זאת?

איזה כיף להכנס לבית מעוצב עם רהיטים חדשים, שתואמים לצבע הקירות ונראה שכל אביזר מונח בדיוק במקום שתוכנן עבורו. בכניסה לבית עומד הרהיט, שחלמתם עליו, המשחקים מסודרים על המדפים, וילונות מקשטים את החלונות והכניסה לבית כל-כך מזמינה, חמה, ביתית ומפנקת. מבחינתכם זה רק חלום. אתם גרים באותה דירה כמה כמה שנים, הצבע על הקירות דהה, הרהיטים התיישנו ואין לכם מקום לכל החפצים, שאספתם עם השנים, או אולי אתם זוג צעיר, שהתחתן לא מזמן ורק רכשתם דירה.

גם אתם רוצים לעצב את הבית, אבל אין לכם תקציב גדול. צריכים רעיונות לעיצוב הבית בזול ? מסתבר שזה אפשרי. איך עושים את זה?

10 טיפים לעיצוב הבית בזול

1. תכנון מוקדם – תמיינו את כל הפריטים שצריך לאחסן, תזרקו את מה שמיותר ואז תתאימו רהיטים לכמות התכולה. כך לא תקנו רהיטים מיותרים או שלא תאלצו לקנות רהיט נוסף, כי רכשתם רהיט קטן מידי לצרכים שלכם.

2. אלמנט מרכזי – אפשר להשקיע באלמנט מרכזי אחד יקר ו/או מיוחד בכל חדר. האלמנט הזה ימשוך את תשומת הלב. חשוב ששאר האביזרים בחדר יהיו מעוצבים סביבו, אך הם יכולים להיות פשוטים וזולים יותר. למשל, אחד האלמנטים המרכזיים ביותר בכל בית הוא הרצפה, חיפוי רצפה אשר תופס תאוצה רבה בשנים האחרונות הוא הפרקט. התקנת פרקטים עלותה נמוכה יחסית, אך יתרונה עצום.

3. אל תעמיסו – כדי שיהיה נעים להיות בחדר, חשוב שתהיה בו תחושה קלה ואוורירית. לשם כך חשוב לא להעמיס את החדר בחפצים.

4. אור וצבעים בהירים – חדר מואר נותן תחושה נעימה ומזמינה להיות בו. חשוב לעצב את הבית עם אביזרים בצבעים בהירים, או לשלב פריט כהה עם פריטים בהירים.

5. שדרוג פריטים ישנים – לפני שאתם ממהרים לזרוק כריות ישנות או רהיטים ישנים, תבדקו מה עלות החלפת הריפוד או צביעה מחודשת של הרהיט, שיאפשרו לכם לעצב את הבית בזול ולקבל מראה חדש.

6. צביעת קירות – צבע יכול ליצור תחושה של חלל קטן או חלל גדול. בכל מרכזי הצבע ניתן לקבל ייעוץ לגבי צבעים. כדאי להעזר בהם. לפעמים צביעה של חלל מספיקה לשדרוג החדר.

7. ידיות / מוטות / מתלים – חשוב לשים בחדרים מתלים, מוטות וידיות, כך שחפצים לא יהיו זרוקים בחדר. חדר מסודר הוא חלק בלתי נפרד מבית מעוצב. אלה פריטים קטנים, שעושים את כל ההבדל ומאפשרים לעצב את הבית בזול.

8. תאורה – חשוב לבחור את התאורה הנכונה לחלל, שגם תתן אור וגם תשתלב בעיצוב הכללי של החדר. אפשר להסתפק בגופי תאורה פשוטים בחדרים ורק בסלון ובמטבח לרכוש גופים יקרים יותר. אפשר לרכוש גוף תאורה צבעוני, שיכניס קצת צבע לחדר והוא יהיה האלמנט המיוחד של אותו חדר.

9. שילוב של פריטים קיימים – לא צריך להחליף את כל הריהוט והאביזרים ולזרוק את הפריטים הישנים. אפשר לשלב פריטים קיימים יחד עם פריטים חדשים. הסידור החדש והצבעים החדשים יתנו את התחושה של חדר מעוצב.

10. ארגון מחדש – לפעמים כדי לקבל תחושה של חידוש ורענון, אפשר להסתפק בשינוי מיקום או חדר של רהיטים או אביזרים קיימים.