נורות LED

נורות LED – נורות LED הן נורות המאפשרות לחסוך עד 90% בחשבון החשמל מבלי לוותר על איכות התאורה, תוך כדי צמצום ניכר של הפגיעה בסביבה. נורות LED הן אף חסכוניות יותר מנורות CFL (פלורסנט קומפקטית) ומגיעות לאורך חיים גבוה פי 4 או 5.

בנוסף, קל מאוד לעצב גופי תאורה או תאורה לגינה באמצעות נורות LED מכיוון שהן מגיעות במגוון גדול של צבעים וצורות. לדוגמה, ניתן לבחור בין הצבע הלבן המוכר לנו לבין צבע צהוב היוצר אווירה ביתית נעימה.

בנייה ירוקה בעץ

בנייה ירוקה באמצעות עץ – בנייה בעץ מתאפיינת במהירות רבה יותר מאשר בנייה באמצעות חומרי גלם קלאסיים ומכיוון שהעץ עצמו ניתן למחזור ולשימוש חוזר, גם  כאן הפגיעה בסביבה הינה קטנה יותר באופן יחסי. לזאת יש להוסיף גם צמצום בכמויות הרעש וזיהום האוויר שהם פועל יוצא של בנייה "רגילה".

לא פחות חשוב לשים לב באיזה עץ משתמשים : יש מגוון גדול של עצים שלא כולם מגיעים בצורתם הטבעית. למשל, עץ רב או דו שכבתי הוא עץ שעבר תהליכים כימים במטרה לחבר מספר קורות עץ יחדיו. מנגד, שימוש בעץ מלא שלא עבר תהליכים כאלו, הוא יקר יותר ויש לבצע בו יותר טיפולים עונתיים כמו חיטוי ושימון.

אופניים חשמליות לפי התקן הישראלי

אופניים חשמליות – אופניים חשמליות המתאימות לחוק הישראלי הן אופניים בעלי הספק מקסימאלי של 250 וואט, ולכן יכולות לפעול במהירות של לערך 25 קמ"ש. החוק דורש גם שבאופניים יהיה פנס ופעמון, אורות קדמיים ואחוריים ואף מצערת לתחילת הנסיעה. כמו כן, הנסיעה ללא פדלים או קסדה אסורה.

מבחינתם של רוכבים רבים, תקן זה הוא בעייתי משהו ולא מאוד קשה לקנות אופניים שחורגות מן התקן, אף על פי שהרוכב עצמו לוקח על עצמו סכנה מבחינת הסתבכות עם החוק (הס מלהזכיר את בעלי החנויות עצמם). בנוסף לזאת, על הרוכב לשמור על כל חוקי התנועה הרגילים, לדוגמה, איסור רכיבה על מדרכה שלא מהווה מסלול לאופניים או חצייה באור אדום. קנסות אלו יכולים להגיע עד לסכום של 1000 ₪.

מחזור מים אפורים

מים אפורים מוגדרים כמים שאין בהם הפרשות של בני אדם, כך שאפשר לעשות בהם שימוש חוזר למטרות אחרות של ניקיון הבית או המבנה. לדוגמה, הדחה של אסלות, שטיפת רצפה ואפילו השקיה של גינה אקולוגית. מכיוון שבמים האפורים יש לעיתים בקטריות וחומרים מזהמים אחרים שעלולים לגרום נזק לאדם, יש לבחור במערכת איכותית בעלת מנגנון טיהור. מנגנון כזה יכול להתבסס על קרינת UV או על טיהור באמצעות צמחים המפרקים את החומרים המזהמים (שיטת "אגן ירוק").

יש לדעת גם שהתקנת מערכת מים אפורים כיום נחשבת ללא חוקית עבור בתים פרטיים, אם כי החוק עצמו לרוב לא נאכף… (ראו סרטון)