האם השמש הקופחת מונעת מכם מלהנות מהאזור האהוב עליכם בבית? או בגינה? האם נמאס לכם לצבוע מדי קיץ את רהיטי הגינה כי אלו דהו בעקבות גשמי החורף? אם התשובות לשאלות אלו הוא "כן", אז ייתכן מאוד והתקנת סוכך הוא הפתרון האולטימטיבי עבורכם.

בעקרון, סוככים אלו מסגרות מתכת מכוסות ביריעת בד חזקה. את הסוכך ניתן להתקין ממש בצמוד לבית, לעסק או לבניין וביכולתנו לקבוע כיצד לתפעל הסוכך; יש סוככים חשמליים, יש ידניים ואפילו סוככים שניתן לשלב אותם במערכת בית חכם.

רבות דובר על סוככים ועל היתרונות שלהם, במיוחד במזג האוויר הארצישראלי. לכן, בכתבה זו החלטנו להתמקד בהיבטים שדווקא פחות מדברים בהם.

אחד היתרונות של סוככים הוא היכולת שלהם לייצר עבורנו מעין הרחבה של הבית. כן, כן הסוכך התמים למראה הזה יכול להגדיל את מרחב המחיה שלנו באופן משמעותי. כולנו יודעים עד כמה מסובך זה לאשר תוספת לבית, כמה זמן זה דורש ועד כמה תוספות שכאלו יקרות.

והנה עומדת לפנינו אפשרות טובה, רב גונית וגם חסכונית שבכוחה לשנות לגמרי את סגנון החיים שלנו.

נוחות מעל הכל

סוככים מרחיבים את סביבת החיים שלנו על ידי כך שהם הופכים אזור מסוים בחוץ, בגינה או בחצר להרבה יותר נוח לשימוש. כי אם אין לנו מקום נעים, יפה ומוצל לשבת בו בגינה שלנו למה שנצא לשבת בחוץ?!.

זה מתחיל עם הצל שסוכך מספק לנו. סוככים מרחיבים על מרחב החיים שלנו תודות להצללה מפני השמש. ואם יש צל בגינה אז יותר נוח לארח שם חברים, לערוך מסיבות, פעילויות או סתם להירגע מיום ארוך. זה אומר שפתאום יותר נוח לתת לילדים ולחיות המחמד לשחק

ולשהות בחוץ מבלי לדאוג ל"שיזוף יתר", לקרינת UV, לבריאות העור או להתייבשות, וכל אימא תגיד לכם עד כמה דאגות סוכך יכול לחסוך לה.

זה ממשיך עם הורדת הטמפרטורה. כאשר סוכך מספק הצללה  לאזור גדול בחצר הוא במקביל עושה עוד משהו טוב – הוא מפחית את הטמפרטורות באזור המוצל. משום מה, רבים שבויים בהנחה כי רק גשם זלעפות יכול לחבל בישיבה שלנו בחוץ,

אך למעשה לא ניתן להנות מפינת החמד שלנו בגינה גם כאשר קרני השמש קופחות על ראשנו.

הרי לא נהנה מישיבה בחצר בעודנו מזיעים דלאים של נוזלים או כאשר השמש "מטגנת" את העור שלנו בטמפרטורה שניתן להכין בה ביצה מקושקשת. וכאן בדיוק נכנס לפעולה הסוכך. עם סוככים ניתן להוריד את הטמפרטורה, כך שניתן לשבת בחוץ גם אם מדובר ביום הכי חם בשנה.

בנוסף, לפתע יש לנו אזור בבית שאינו דורש בזבוז של חשמל (חוסך את השימוש במזגן או מאוור) ואזור בבית שלא מושפע כל כך ממזג האוויר, וזה מאוד נוח.

ונסיים בזה שביכולתו של סוכך לחסום סינוור הנובע מקרני השמש. תחשבו על זה, אם יש לכם קרן שמש ישירה בחצר, בוודאי שלא תרצו לשבת בחוץ ולהסתנוור, זה רחוק מלהיות נוח. סנוור מקשה על קריאה, לא מאפשר לנו להירגע ולא נעים.

אבל התקנה פשוטה של סוכך יכולה למנוע את הסנוור ובכך לספק לנו מקום נעים ונוח לשהות בו.