לכולנו יש את התקופות האלה בחיים שמתחשק לנו לעשות שינוי. אנחנו רוצים להיכנס הביתה ולהרגיש שמשהו התחדש, שמשהו רענן יותר.

עיצוב הבית הוא אחד מהתחומים המאתגרים ביותר שיש ורובנו מתעסקים בו הרבה יותר ממה שאנו מודעים ולא רק כאשר מבצעים שינוי גדול באמת כמו מעבר דירה או שיפוץ משמעותי של דירה קיימת.

מי מאיתנו למשל לא הזיז ספה מצד ימין לצד שמאל בסלון ושידה משמאל לימין בחדר השינה סתם בשביל לראות איך זה ייראה וירגיש?

עיצוב דירה יכול להיות תהליך מורכב וממושך שהצלחתו תלויה ברוב המקרים במקצועיות של המעצב במקרה והחלטתם להשתמש בשירותיו של איש מקצוע, או הרבה בכישרון הייחודי שלכם במידה והחלטתם לעשות זאת דווקא לבד.

בכל אחד משני המקרים, בכדי שכל עיצוב של דירה יהפוך למוצלח, יש לעשות קודם כל התאמת ציפיות ולדאוג שהתוצאה הסופית של העיצוב תהיה שילוב מנצח של חלום ומציאות.

למה הכוונה?

האיזון שבין ה"חלום" העצובי שיש לכם בראש או בתיאוריה, לבין העובדה שדירה היא בסופו של יום קודם כל מקום פונקציונאלי שאמור לתת מענה לצרכי היומיום ולא פעם יש התנגשות בין השניים.

איך בוחרים אדריכל או מעצב פנים?

שלב בחירת אדריכל או מעצב פנים הוא השלב הכי חשוב בתהליך השיפוץ או העיצוב של הדירה במידה ואתם לא עושים זאת לבד וחשוב כמובן לדאוג שלאיש המקצוע יהיה רישיון רשמי לעסוק בו (ניתן לבדוק בטלפון אחד באגודת אדריכלי הפנים בישראל).

מעצבי פנים טובים יעשו את כל ההתאמות הנדרשות לצרכים שלכם והטובים שבהם אפילו ייקחו בחשבון את האופי והחזית של המבנה בו בחרתם להתגורר וירדו לפרטי פרטים בכדי לספק את רצונותיכם.

עיצוב דירות לא מסתכם בקנייה של רהיטים והצבתם בחלל החדר אלא מדובר במקצוע של ממש שהוא הרבה יותר מורכב ודורש ניסיון והבנה.

לצבעים, לניצול השטח בצורה אופטימאלית ולאווירה הכללית של כל חדר וחדר יש משמעות גדולה ועליכם לזכור תמיד שמעצב הפנים אמור בסופו של דבר לעצב על פי ההנחיות שלכם ולא על פי טעמו האישי.

עיצוב דירה בעזרת מומחים הוא לא זול אבל לרוב אנשים נוטים להגיע למסקנה שזה היה שווה.

בסופו של דבר הבית הוא המקום השני אחרי העבודה (ואצל העובדים מהבית: הראשון…), בו אנחנו מבלים את רוב השעות ביממה, אז כדאי שהוא יהיה תמיד נעים ומזמין.