כמה פעמים החלטנו בחיינו להקים את הגינה בעצמנו? הלכנו ובדקנו עצי זית, עצי פרי, פרחים ושיחים, חיפשנו אבני דרך ומשתלבות, וכולנו בסוף קנינו את הפסל של הברווז הזה שבתוכו נדאג לימים לשתול ערוגה שתתייבש חיש מהר. חברים יקרים, בדיוק לשם כך נועדו הגננים. בפרט שמדובר בהקמת גינה, מלאכת הגננות פורסת זרועותיה לכיוון אדריכלות הנוף, ויש יש חוקים נוקשים וברורים בעת תכנון הקמת הגינה, אין זו מלאכה עבור כל הדיוט, אלא למקצוענים בלבד, גננים מקצועיים ויודעי דבר.

תמיד תגיעו לנקודת האפס, ובה תבינו שאתה צריכים להזמין גנן, בין אם מדובר בתחזוקה שוטפת של הגינה ובין אם מדובר בהקמת גינה חדשה. עבודת גינון הינה עבודה קשה, בעיקר בימי הקיץ שטופי השמש, וחבל על הזמן היקר שלכם – הגננים יחסכו לכם זמן, כסף, ויוסיפו הרבה נוי ונחת לסביבת מגוריכם.

גננים מקצועיים ידעו לטפל בצמחים אשר נמצאים בגינתכם גם בעתיד, לדוגמה – אתם אולי לא ידעתכם זאת, אך לפני שהגננים שותלים עץ אצלכם בגינה, הם לוקחים בחשבון את גודלו הסופי – הגדול ביותר שאליו העץ יכול להגיע, ומשם הם מחליטים כיצד והיכן לשתול את העץ. בצורה כזו ששורשיו לא יפגעו בסובביו, בצורה כזו שהעץ יוכל לגדול באין מפריע, ועוד. וגם אם אתם יודעים את כל זה, לא בטוח שאתם מספיק מבינים בעצים על מנת לדעת לזהות את גודל הצמח הסופי.

זה רק מתחיל כאן, לעצים ולפרחים בגינתכם תפקידים נוספים שהגננים לוקחים בחשבון, ואולי אתם לא. כמו למשל לדעת לזהות איזה צמחים ימשכו אליהם מזיקים רבים, שכן אתם בתכנון לקוי וחוסר הבנה בגננות עלולים להקים לכם גינה שמהר מאוד תהפוך מעצם ריבוי העצם המושכים אליהם מזיקים לביצה, או במקרה הרע למאורות חרקים ומזיקים, ולא הייתם רוצים בכך, נכון? לשם כך נועדו הגננים.

לשתילים ולעצים בביתכם תפקידים רבים, כמו לדוגמה מיסוך והצללה. גננים ידעו למקם את העצים על מנת להסתיר חלקים שאינן יהיו מעוניינים להציג, מאידך גם לפנות שטח בצורה נאותה לכניסת הבית ולמבואותיה. וכן, לספק לכם צל בימי הקיץ בצורה המרבית והטובה ביותר.

גם בטיפול שוטף ובאחזקת הגינה יהיה צורך בגנן שיגיע אליכם הביתה, יטפל בכל מה שצריך, יקצור לכם את הדשא (אם הוא לא סינטטי), ולמעשה יבצע עבודה בשעה וחצי שלכם תיקח את מרבית היום, ואנו ממליצים לכם לנצל את הזמן שניתן לכם במהלך היום לעבודה, ואם אתם בחופש – אז למשפחה.