רשתות צל או מפרשי הצללה הם בדים מיוחדים אשר מספקים אחוז מאוד גבוה של הצללה (בדרך כלל מעל 80%), כמו גם הגנה מפני קרינת UV של השמש. משקלם הוא לרוב כ-180 עד 300 גרם למ"ר (התקן הישראלי מחייב 320 גרם) ואחוז ההצללה הוא גבוה יותר ככל שהמשקל רב יותר. לכל מפרש הצללה יש כבל התפור בתוך שרוול הגנה העשוי מבד שמשונית ואשר מעניק לו עמידות בפני תנאי מזג אוויר סוערים כמו למשל רוחות חזקות. כבל זה יוצא מהפינות ומחובר לעמוד תומך או למבנה באמצעות טבעות, וכך מעניק למפרש מראה אלגנטי.

כמה עולה מפרש צל בשיטת עשה זאת בעצמך

המחיר של מפרש צל בדרך כלל נמדד במ"ר ומחיר מ"ר מתחיל מפחות מעשרים ₪, ויכול לטפס עד ליותר משישים ₪ כתלות במשקל שלו למ"ר. לעיתים יש להוסיף עוד כמה שקלים עבור הכבל.כך למשל, אפשר להעריך כמה למשל תעלה הצללה לאירועים מראש. אפשר גם לקבוע מה תהיה צורת המפרש – ישנם מפרשים בצורת משולש טרפז, מעוין או ריבוע, הכול לפי צורתן של פאות המפרש (אשר להן יש לרוב צורת קשת).

יש לזכור כמובן שהמחירים כאן הם עבור החומרים בלבד וכאשר מעוניינים לבצע התקנה מקצועית, מחיר ההתקנה עשויה להשתנות מחברה אחת לאחרת (ראו רשימת ספקים בהמשך). כמו כן, לא כללנו בחישוב את מחיר המשלוח שיכול להגיע לכמה עשרות שקלים.

אישור בנייה עבור הצללה קבועה כגון הצללה לאירועים

בהתאם ל"רפורמת הפרגולות", ניתן להקים רשתות הצללה המחוברות למבנה באופן קבוע ללא היתר בנייה, אך יש כמה תנאים אשר צריכים להתקיים לצורך זאת :

  • גובה הקירוי לא עולה על 3 מטרים
  • המפתח בין העמודים אינו עולה על 5 מטר
  • משקל הקירוי אינו עולה על 3.5 קילוגרמים למטר מרובע

אם מעוניינים בהצללה גדולה יותר כגון הצללה לאירועים, הרי שיש כבר צורך באישור הנדסי על עיגון ההצללה ויציבותה על מנת לקבל היתר לבנייה. עוד על הצללה לאירועים קראו כאן

נותני שירותים לפי אזורים

צל ורשת – נתניה
מי השרון

א.ר.נ נדיב – רחובות
אקובג – יבנה

רנטליין - פתח תקווה
א.מרחיב בע"מ
שגיא שטגמן – תל אביב
הענק הירוק – מושב גת רימון

הכול לים – קרית אתא