המספר הגבוה של ימי השמש בשנה מוביל לכך שכמעט כל מי שיש ברשותו דירת קרקע או מרפסת נדרש לפחות פעם אחת לשאלה באיזה פיתרון הצללה הכי כדאי לבחור ומהם בדיוק ההבדלים בין כל הפתרונות השונים. אז בואו נעשה סדר בבלגן

פתרונות הצללה כללים לבית

שני מוצרי הצללה פופולארים במיוחד הם הסוככים והפרגולות מכיוון שהם מאפשרים להצל על אזורים שונים בבית : מרפסת, חנייה, רחבת כניסה ועוד.

סוככים

הסוכך הוא פתרון הצללה עצמאי שלרוב לא נשען על עמודים ולכן קל יותר להתקין אותו מעל מרפסות קטנות או אפילו חלונות ומפתן הדלת. כמו כן, סוככים משמשים בתי עסק רבים המעוניינים להשרות צל ולהנעים את זמנם של האורחים והיתרון העיקרי שלהם הוא שאפשר לבחור מגוון גדול יחסית של צבעים לבד הסוכך ואף להדפיס עליו את הלוגו של העסק.

דבר נוסף שכדאי לדעת : למרות שהסוכך מתקשר בעיקר עם הגנה בפני השמש, ישנם בדים צפופים יותר מאחרים שמתאימים גם להגנה מפני הגשם.

סוכך קבוע פשוט

פרגולות

גם תפקידן של הפרגולות הוא בעיקר להגן עלינו מפני השמש, אך בזכות העובדה שהן נשענות על עמודים או מחוזקות לקיר באמצעות כבלים ממתכת, הן מסוגלות להצל על שטחים גדולים במיוחד והאפשרות לבנות אותן מעץ מעניקות להן מראה טבעי וייחודי שקשה מאוד להתחרות בו.

כמו כן, כיום אפשר אף למצוא פרגולות שעשויות מאלומיניום וניתן לקפל את לסגור חלקית את התריסים שלהן על מנת לשלוט בכמות האור הנכנסת. בניגוד לפרגולות העץ, פרגולות אלו הינן עמידות ביותר ואינן דורשות תחזוקה שוטפת.

הצללה לבית באמצעות מרקיזות

מרקיזות דומות למדי לסוככים, אך בשונה מהם, צורתן היא כצורת רבע מעגל או קשת. צורה זו הופכת אותן לאידיאליות כאשר רוצים להצל על חלון או מרפסת קטנה ולספק להן פרטיות (את רוב המרקיזות ניתן לקפל כאשר אינן בשימוש).

הצללה לגינה באמצעות שמשיות וגזיבו

שמשיות לחצר הן פתרון קומפקטי למי שאינו מעוניין להשקיע בהתקנה ותחזוקה של פרגולה או סוכך. כיום יש אף שמשיות במגוון רחב של צבעים וצורות וניתן לכוון את העמוד שלהן כך שיצל בדיוק על הנקודה בה אנחנו מעוניינים.

 גזיבו הן סוג מיוחד של שמשיות שנשענות על גבי מספר עמודים שניתן אף לחזק אל הקרקע והן יכולות להגיע לשטח כיסוי של 9 מ"ר (3 מטר על 3 מטר). גם הבסיס יכול להיות עשוי מבטון ולתמוך בגזיבו אפילו בתנאי רוח חזקה מאוד.