כאשר אנחנו מעוניינים לברר כמה עולה קורקינט חשמלי, הדברים נעשים מעט מסובכים מכיוון שמצבו החוקי מעורפל משהו : מצד אחד התקנה שמסדירה את השימוש בו לא חודשה על ידי שר התחבורה, ומצד שני, אין שום גוף שיש לו סמכות חוקית למנוע את השימוש בו. לכן, נכון להיום המצב בעייתי משהו ומשתמשים בו גם ילדים ובני נוער שלחלקם אין כמובן עדיין רישיון נהיגה…

לכן, הסטיגמה שקורקינט חשמלי הוא סוג של צעצוע היא לא נכונה, ומדובר בכלי שהמשתמש בו צריך לקחת אחריות כבדה למדי עליו ועל הסובבים אותו.

מחיר קורקינט חשמלי בשוק

המצב שתיארנו גורם לכך שכך שמבחינת מחירים, שוק הקורקינטים  החשמליים הוא שוק פרוץ משהו וכל חנות או יבואן יכולה לקבוע מחיר שרירותי מבלי להתייחס לתקנות או למודלים ספציפיים שמותר להביא לארץ, וזאת בניגוד למחירי אופניים חשמליות.

ובכל זאת, אם רוצים להעריך את רמת המחירים בשוק, מחירו של הקורקינט החשמלי נטו ירד באופן דרסטי בשלוש השנים האחרונות ומחירו נע בין 250 ל – 1000 ₪ (זאת לעומת אלפי שקלים ב – 2012). זאת כמובן לא כולל ביטוח או רישיון רכב שלא נדרשים בגלל מצבו החוקי…

הקורקינטים הזולים ביותר מיועדים לרוב לילדים ולכן המשקל שלהם הוא קל יותר : לערך 3 קילוגרמים, זאת לעומת דגמים ששוקלים 10 ק"ג ומיועדים לבוגרים. מסיבה זו חשוב תמיד לבדוק מהו המשקל אותו הקורקינט יכול לשאת.

לקורקינטים היקרים יותר יש בדרך כלל תוספות שונות שאין לקורקינטים הזולים ביותר. לדוגמה, מושב כיסא המתאים אותו גם לבוגרים שיכולים לנסוע בו בישיבה, ידית האצה, ידית בלימה, תאורת לילה ועוד. מבחינת זמן שימוש, הם יכולים להגיע לנסיעה רצופה של 40-45 דקות עם זמן הטענה של 3-6 שעות.

בנוסף לכך, בתוספת מחיר אפשר לרוב לשדרג את הקורקינט למנוע וסוללה עוצמתיים יותר, זאת למרות שהשדרוג הזה הופך אותם מן הסתם גם למסוכנים יותר.

קורקינט חשמלי : מחירים ויצרנים

דבר נוסף שיכול להשפיע על המחיר הוא כמובן היצרן : לשוק הישראלי מיובאים קורקינטים של שלושה יצרנים בולטים : Rio, Razor ו – Hummer. הדגמים של Hummer הם דגמים ישנים יחסית מכיוון שהחברה חדלה למעשה להתקיים לאחר שנקנתה על ידי General Motors. כמו כן, הדגמים של Razor נוטים להיות יקרים יותר מהדגמים של Rio (שנמצאים בטווח הביניים).

קורקינטים ביותר מ – 1000 ש"ח

קורקינטים ביותר מ – 1000 ש"ח הם לרוב קורקינטים מסיבים מאוד המכונים Extreme או Eagle ומיוצרים בארץ. לא רק שהמחיר שלהם יכול להגיע בקלות ל – 5000 ש"ח ואפילו יותר, אלא שהמהירות שלהם מגיעה ל – 45 עד 50 קמ"ש, מה שכבר הופך אותם לכלי רכב של ממש וכזה שצריך לדעת היטב איך להשתמש בו כדי לו לפגוע או להיפגע בכביש. (כמובן שעל נסיעה על מדרכות אין כלל מה לדבר…). מלבד המהירות, היתרון המרכזי שלהם הוא שהם יכולים לשאת משקל גדול, עד 200 קילו, ולכן הם יכולים להתאים אפילו לשני אנשים.