בדרך כלל נרצה לבצע סגירת פרגולה לחורף על מנת שנוכל ליצור לעצמנו מרחב מוגן ולארח בו אורחים או פשוט לשבת וליהנות במעט הימים הקרירים והמעוננים שיש לנו כאן בישראל.

סגירת חורף לפרגולה באמצעות שמשונית וצלוליד

החומרים הזמינים והאפקטיביים ביותר עבור סגירת החורף הם בדרך כלל ברזנטים. תחת משפחת הברזנטים אפשר למנות שמשונית וצלוליד שקוף אשר בדרך כלל משתלבים זה בזה והם החומרים הפופולארים ביותר לצרכי סגירת פרגולה.

השמשונית מהסוג האיכותי ביותר היא למעשה בד המורכב משלוש שכבות שונות אשר עברו אלימינציה. תהליך האלימינציה מאפשר לשמשונית להיות עמידה ביותר בתנאי מזג אוויר קיצונים. השמשונית עצמה מגיעה במגוון של צבעים כך שחלק ממבנה הסגירה הוא למעשה אטום. עם זאת, באמצעות שילוב של צלוליד שקוף בתוך בד השמשונית, אפשר ליצור סגירה שעדיין אפשר לראות דרכה את הנעשה בחוץ (מבנה נפוץ הוא של ריבועים שקופים בגודל 1 סמ"ר). באופן דומה, אפשר לחבר מספר סגירות יחד על מנת ליצור פתח אותו ניתן לפתוח ולסגור באמצעות רוכסן, סקוצ' או טבעת.

מלבד זאת, השמשונית מספקת גם הגנה מפני קרינת UV, ולכן היא יכול להתאים גם להצללה בקיץ אם ישנו אוורור מתאים.

איזו שמשונית מתאימה לצורך סגירת פרגולה לחורף?

לא כל שמשונית מתאימה בהכרח לסגירת פרגולה. לדוגמה, ישנם סוגים זולים יותר של שמשוניות באיכות נמוכה אשר לא מאפשרת להן להיות מוגנות מפני תנאי מזג אוויר קיצונים כמו למשל רוחות חזקות. גם האיטום כנגד מים וגשם הינו טוב פחות. הסיבה לכך שהן לא עברו תהליך של איחוי שכבות והן מורכבות לרוב משכבה אחת בלבד אשר עברה תהליך של מריחה בתנור.

לכן, גם, ובמיוחד אם אתם קונים שמשונית המיועדת להרכבה עצמית ("עשה זאת בעצמך"), הרי שעליכם לוודא שהיא עונה על הצרכים שלכם ותחזיק מעמד לאורך זמן. לדוגמה, המפעל הישראלי "עוגנפלסט" מייצר שמשונית אחת הנקראת 40.44 שמשקלה 550 גרם מאיכות גבוה ביותר (שלושה שכבות), אך הוא מייצר גם שמשונית איכותית פחות במשקל 610 גרם…

בעמוד סגירת חורף תוכלו למצוא רשימה של ספקים מובילים המבצעים גם סגירות פרגולה לחורף