סגירת מרפסת באופן ארעי או קבוע היא אחת הדרכים בהן אנחנו יכולים להגדיל את שטח המגורים שלנו בקלות יחסית. ישנן מגוון של שיטות לסגירת מרפסת כגון סגירת מרפסת בזכוכית ואלומיניום  או סגירה באמצעות סוככי מסילות וסוככי מסך נופלים. לכל שיטה יש כמובן את היתרונות והחסרונות שלה:

סגירת מרפסת בזכוכית בשילוב אלומיניום

כאשר מבצעים סגירת מרפסת עם שילוב של זכוכית ו – אלומיניום באופן קבוע, בדרך כלל אין בכך על מנת לשנות את חזית הבניין ולכן לא נדרש לכך אישור מיוחד לפי "רפורמת המרפסות" (בניגוד לסגירות מסוג אחר כמו למשל סגירות באמצעות בטון). השילוב של פאנלים מאלומיניום ביחד עם זגוגיות איכותיות, מאפשרות ליצור דלתות הזזה אלגנטיות ולשלוט במידת הסגירה של המרפסת.

סגירה של מרפסת מקורה כגון סגירת מרפסת שמש

מלבד הסגירה מהצדדים השונים אשר הופכת את המרפסת למקורה, את גג המרפסת אפשר לסגור באמצעות סוכך מתקפל או פרגולה חשמלית אשר מאפשרים גם הם לשלוט במידת החשיפה של היושבים במרפסת אל החוץ. השאלה באיזה פיתרון להשתמש תלויה בעיקר בגודל המרפסת. לדוגמה, עבור סגירת מרפסת שמש, ייתכן שסוכך מתקפל יספיק, אבל עבור סגירת מרפסת גדולה יותר, ייתכן וכבר יהיה צורך להשתמש בפרגולה גדולה כגון סנטק למרפסות.

סגירת מרפסת באמצעות סוכך מסילות או סוכך מסך

סוככי מסך וסוככי מסילות עשויים לרוב משמשונית שהוא בד אלסטי מאוד המותאם למזג אוויר משתנה. לעיתים ניתן לקנות גם יריעות מוכנות בשיטת עשה זאת בעצמך וכך לחסוך את דמי ההתקנה. בבד  (מידע נוסף אודות השמשונית תוכלו למצוא בעמוד סגירת פרגולה). היתרון המרכזי של סגירה בשיטה זו הוא שניתן לפרק ולהרכיב את הסגירה בקלות יחסית. לכן, שיטה זו מתאימה למי שלא רוצה לסגור את המרפסת שלו לצמיתות או לסגור אותה רק בתקופת החורף.

עלות סגירת מרפסת

מחיר סגירת מרפסת תלוי כמובן בגודל המרפסת. לדוגמה, סגירת מרפסת שמש קטנה תעלה כמובן פחות מסגירת מרפסת גדולה בחזית המבנה. מסיבה זו, העלות הכוללת של סגירת המרפסת יכולה לנוע בין כמה אלפי שקלים טובים לבין כמה עשרות אלפי שקלים. מעבר לכך, ניתן להעריך בזהירות כי מחירו של פאנל אלומיניום למ"ר הוא באזור ה – 500 עד 600 ₪, מה שיכול לתת אינדיקציה טובה לגבי סגירת מרפסת לא מקורה.

עוד על סגירת מרפסת תוכלו לקרוא כאן >>

נותני שירותים לפי אזורים

סנטק

פרגולנד

בית פלוס

פרגולנד – אולם תצוגה בנשר

סנטק – יהוד

פנל אלום – פתח תקווה

כל שלב

אלומתריס – הרצליה

אלומתריס – ירושלים

גג חדש – כפר אורנים