פינות ישיבה לגינה ומערכות ישיבה לגינה הן כבר מזמן לא לוקסוס ואנשים רבים כבר אינם מסתפקים בפתרונות הפלסטיק הזולים  ניתן היום למצוא מערכות מעוצבות באינספור צבעים וצורות : החל מהשחור והלבן הקלאסי ועד למערכות צבעוניות בשלל צבעים. כמו כן, לכורסאות והכיסאות הקיימים נוספו גם ספות מעוגלות למספר אנשים בלי או עם גג (איגלו),ערסלים ופינות רגיעה / מדיטציה ("זולות").

מאיזה חומר עשויות הפינות עצמן?

מי שירצה ריהוט גן זול ועמיד יחסית, יוכל לבחור באלומיניום שהוא אמנם בעל מראה מתכתי משהו, אבל הוא נחשב לעמיד מאוד בפני לחות, גשם ומים לאחר שהוא נצבע בתנור. האלומיניום היוקרתי יותר הוא עבה יחסית ומגיע לעובי של עד 2 מ"מ.

המערכות ישיבה עשויות לרוב חלקית מראטן, שהוא חומר פלסטי דמוי עץ העמיד מאוד בשמש הישראלית הקופחת וניתן לשטוף אותו.  עם זאת, פינות יוקרתיות במיוחד עשויות לעיתים מעץ מלא כלשהו המתאים לתנאי האקלים הישראלי. עץ זה הוא כמובן יקר יותר מעץ לא מלא ולרוב נעשה על פי הזמנה מיוחדת, אך מנגד, אפשר לצבוע ולשמן אותו בקלות.

חומר פופולארי נוסף הוא הטקסטלין שהוא למעשה בד סינטטי עשוי PVC ופוליאסטר עם עמידות גבוהה למים, אשר גם אותו ניתן לשטוף.

עוד חומר שאי אפשר להתעלם ממנו הוא כמובן הזכוכית, אשר משמשת בעיקר לחיפוי החלק העליון של שולחנות. חשוב שהזכוכית תהיה מחוסמת על מנת שלא תישרט בקלות (העובי של זכוכית כזו הוא לרוב בין 3 ל – 5 מ"מ).

מחירן של מערכות ופינות ישיבה

כמו כל אלמנט עיצובי בתחום הרחב של עיצוב גינות, מחירן של מערכות ופינות ישיבה לגינה משתנה על פי מספר פרמטרים כמו גודל המערכת, טיב החומרים המרכיבים אותה, וכמובן היצרן או היבואן.

טווח פתיחה : שולחן עם שני כיסאות מאלומיניום בשילוב ראטן (מושב + משענת + ידיות)  – 365 ש"ח

טווח ביניים : מערכת עשויה ראטן הכוללת 2 כורסאות יחיד, שולחן מעוצב וספה דו מושבית – 1500 ₪

טווח גבוה : שולחן משולב בזכוכית עם 4 כיסאות אלומיניום מחופים בטקסטלין רחיץ ועמיד – 4,800 ש"ח

טווח גבוה מאוד : מערכת עם שולחן ושישה כיסאות מעץ טיק טבעי – כ – 14,000 ש"ח