מחירים של אופניים חשמליות נעים בטווח גדול למדי שבין 2700  ₪ ל – 8000 ₪ ויש בשוק מספר חברות מובילות שלכל אחת מהן מספר דגמים. בין השמות המובילים והמוכרים ניתן למנות את  Greenbike, Smartbike, ZoZoki ו – BagiBike.

כך למשל, מחיר אופניים חשמליות מתקפלות בסיסיות מסוג Smart Bike SB10 עם שישה הילוכים הוא כ-2,8000 ₪. בניגוד למה שניתן לחשוב, אין הבדל מהותי בין מחיר אופניים חשמליות רגילות למתקפלות, ולמעשה האופניים המתקפלות הן מעט זולות יותר. (מחירי הלא מתקפלות מתחילים בכ – 3000  ₪)

פרמטר עיקרי שיכול להשפיע על המחיר הוא כמובן קיבולת הסוללה : רוב הסוללות הנמכרות בארץ הן בגודל שבין 10A ל- 20A כאשר כל 1A מספק שעה של נסיעה ללא טעינה, וככל שהקיבולת של הסוללה היא גדולה יותר, כך גם היא תעלה יותר… (הטווח נע לרוב בין 1,600 ל – 2000 ₪)

השוואת מחירים של אופניים חשמליות – פרמטרים נוספים

סוג השלדה : רוב האופניים עשויות משלדת אלומיניום, אבל יש גם אופניים שהשלדה שלהן היא שלדת מגנזיום או פלדה שנחשבת לשלדה איכותית יותר. אופניים כאלו מתחילים במחיר של 4,500 ₪ והן לרוב מתקפלות.

עד כמה האופניים נוחות לנשיאה – דגמים יקרים יותר יהיו קלים יותר לנשיאה ולקיפול וקוטר הגלגלים שלהם יהיה אף הוא קטן יותר (הקוטר נע בין 16 ל – 26 אינטש). הקאצ' כאן הוא שאופניים קלים יותר הם מסיבים פחות ולכן בלימת הזעזועים שלהם היא לא מושלמת.

בולמי זעזועים – אופניים שיש בהם בולם זעזועים אחורי וקדמי עולות יותר, לרוב מתחילות מ-5000 ₪

כיסא – כיסא איכותי ורחב יכול להקפיץ את מחיר האופניים

שכלולים דיגיטאליים – הכוונה לאופניים שיש בהן מסך משולב אשר מודד את המרחק ומציג נתונים נוספים כגון מהירות רכיבה.

עוצמת המנוע – ככל שעוצמת המנוע חזקה יותר, כך גם האופניים יעלו יותר. חשוב רק להדגיש שמבחינת החוק החדש של משרד התחבורה, לא ניתן לנסוע עם מנוע שההספק שלו הוא מעל 250 וואט.

שלושת התכונות האחרונות שהזכרנו יכולות להקפיץ את מחיר האופניים אל מעבר לסף ה – 6,5000 ₪. מצד שני, רוב הדגמים הפופולאריים בארץ הם דווקא בטווח הבינוני שבין 3,000 ל – 5,000 ₪.

מבצע אופניים חשמליים בזול – האם זה כדאי?

מדי פעם רואים מבצעים על אופניים חשמליות במחירים זולים יחסית, אבל לא סתם אומרים שמה שעולה בזול עולה בסופו של דבר ביוקר : סביר מאוד להניח שיש סיבה לכך שמישהו מוכר את האופניים הללו במבצע – בדרך כלל מדובר בדגם זול שכבר בדרך לצאת מהשוק ויש דגם טוב יותר שאמור להחליף אותו. לכן, חשוב מאוד לא להתפתות רק למחיר, אלא לבדוק את המפרט המלא של האופניים ולראות האם הוא מתאים לצרכים שלכם.