פרגולות אלומיניום הן אחד החידושים המעניינים ביותר בתחום הפרגולות. למעשה, בניגוד לפרגולה רגילה אשר בדרך כלל מורכבת מעץ, פרגולת אלומיניום היא פרגולה אשר השלד שלה עשוי מאלומיניום אל חלד. יתרון בולט של פרגולה מאלומיניום הוא שאפשר לצבוע אותה במגוון גדול של צבעים לפי ההעדפה האישית של כל אחד. מסיבה זו, פרגולה מאלומיניום יכולה להשתלב נהדר עם סגירות חורף, סוככי מסך או סוככי מסילות.

מיותר כמעט לציין שפרגולה מאלומיניום היא עמידה יותר בפני פגעי מזג האוויר מכיוון שהאלומיניום שבה אינו מחליד. גם בזמן גשמים חזקים כאשר הגג מוצף, ישנה אפשרות להוסיף לפרגולת האלומיניום מרזב אשר יאסוף את המים ויוביל אותם החוצה.

פרגולות אלומיניום משוכללות

פרגולות האלומיניום המשוכללות ביותר הן כאלו אשר הגג שלהן הוא אינו גג סטטי העשוי משלבים או רעפים, אלא עשוי מ –, PVC וכך אפשר לסגור או לפתוח אותו מן המרכז או מן הצד האחורי של הפרגולה באמצעות מנגנון חשמלי (כך שאפילו לא צריכים להיות ליד הפרגולה ואפשר להשתמש בשלט רחוק). כזו היא למשל הפרגולה של Suntech. מכיוון שהפרגולה היא חשמלית, אפשר להתקין בה נורות LED קטנות ליצירת אווירה רגועה בשעות הערב.

 במקרים מסוימים אפשר אף לחבר מספר פרגולות ביחד על מנת לכסות שטחים גדולים במיוחד (לדוגמה, גני אירועים, בריכות שחייה, רחבות חוץ במסעדות וכו').

מחירי פרגולות מאלומיניום ורשימת ספקים

צללית – סוככים בע"מ

סנטק (Sun-tech)

קבוצת ברק – כל הארץ

קבוצת ברק – כל הארץ

מסגריית אברהמי  - חיפה

בית ועץ – טירת הכרמל

אורי סעדון (בית שמש)

פרגולות גן ויופי (קריית גת)

סופר אלומיניום (באר שבע)

סככות הדרום

הפרמטרים אשר משפיעים על התמחור של פרגולה מאלומיניום הם לרוב סוג התריסים המרכיבים את הגג (תריסים קבועים יהיו מן הסתם זולים יותר) והאם הפרגולה עצמה מורכבת על פני הקרקע או על גבי רצפה (אז נדרשת תוספת למחיר). בסך הכול, הפרגולות הזולות ביותר מתחילות ממחיר של 700-750  ש"ח ואילו היקרות ביותר יכולות להגיע גם ליותר מ – 1000 ₪ למ"ר.