החלפת מסנן מים למקרר מסוג סמסונג, LG, בוש, ווירפול או ג'נרל אלקטריק היא בדרך כלל פעולה פשוטה יחסית שניתן לבצע באופן עצמאי. רוב המסננים הטובים הם תוצרת דרום קוריאה או ארצות הברית ויש להיזהר מחלפים זולים תוצרת סין. אם מדובר במסנן עבור מתקן מים כמו בר מים, צריך לקנות מסנן מקורי מכיוון שהמודלים הם ספציפיים מאוד ולכל מערכת יש מסנן דירתי או ביתי מעט אחרים.

פילטר שמתאים במיוחד רק לסוג אחד של מקררים כמו לדוגמה בוש יכול לעלות כמה מאות שקלים, ואילו פילטר ג'נרי בדרך כלל עולה פחות ממאה ₪, תלוי בחנות בה קונים.

החלפת מסנן פנימי

כיצד מבצעים את ההחלפה עצמה?

1.בדרך כלל יש ללחוץ על כפתור "Filter Reset" במשך שלוש עד חמש שניות עד שהוא משמיע צליל.

2. לאחר שמוודאים שאין שום נזילה מהפילטר הקיים בתוך המקרר באמצעות כוס קטנה, אפשר לסובב את הפילטר הקיים בניגוד לכיוון השעון ולהוציא אותו

3.לאחר מכן מכניסים את הפילטר החדש עם כיוון השעון

4.כדי לשטוף החוצה שאריות מהפילטר הקודם, פשוט יש למזוג כמה כוסות ריקות של מים לפני שמתחילים להשתמש בו.

החלפה של פילטרים מסוימים כמו למשל פילטרים של LG היא מעט שונה מכיוון שהם לא מסתובבים, אלא מתברגים פנימה. במקרה כזה מה שצריך לעשות זה לפתוח את המכסה שמגן עליהם (לרוב יהיה כפתור Push), למשוך אותם למטה, להוציא את ההברגה ולהכניס את המסנן החדש. גם כאן יש למזוג כמה כוסות ריקות של מים כדי להיפטר מלכלוך וכיסי אוויר.

החלפת מסנן חיצוני

לפני פירוק של פילטר חיצוני, יש לסגור את ברז המים הראשי במטבח. לאחר מכן אפשר להוציא את הפילטר הישן. יציאת המים תמיד תהיה אל כיוון המקרר וכניסת המים מהצד השני. (אם זה עדיין לא ברור, בדרך כלל יהיו חיצים על גבי הפילטר עצמו).

יש להפעיל את הפילטר פעם אחת עם צינור המים הנכנסים מחובר אליו על מנת להוציא את הפחם החוצה לפני שימוש ראשוני. לאחר מכן יש לחבר אותו אל המקרר, לקשור ולקבע אותו אל הגב עם אזיקון פלסטיק מתאים או תושבת אם ישנה.